افرادی که فالوور فیک به پیج خود اضافه کرده‌اند، به خاطر اینکه این فالوورها فیک هستند و قادر نیستند لایک و کامنت بگذارند، ناگزیرند به خاطر اینکه نشان دهند پیج آنها دارای تعامل است، لایک اینستاگرام فیک به پست‌های خود اضافه کنند.

 

تاثیر لایک فیک

 

برای دیده شدن در اینستاگرام، باید به دو عامل اصلی تعامل کاربران با صفحه خود، یعنی لایک و کامنت توجه زیادی داشته باشید. بیشتر افرادی که در اینستاگرام کسب درآمد می‌کنند از جمله کسب‌وکارها، در حال حاضر به دنبال تعامل بیشتر کاربران با صفحه اینستاگرام خود هستند؛ به همین دلیل، فعالیت خود را در این شبکه‌ها به شکل چشمگیری افزایش داده‌اند.

سفارش تبلیغات، برگزاری کمپین‌ها، فالو کردن پیج‌های دیگر و … که طبیعتا هزینه و زمان زیادی را صرف می‌کند. 

به خاطر همین بعضی افراد به فکر راهی آسانتر و کم هزینه‌تر هستند. در واقع ترفند دیگری برای دیده شدن در اینستاگرام وجود دارد و آن خرید لایک اینستاگرام است. 

گاهی یک اینفلوئنسر تعامل بسیار کمی از جمله لایک و کامنت در پست‌های خود دریافت می‌کند، و شاید دلیل آن، داشتن فالوور فیک باشد. اگر دیدید کاربری چند هزار فالوور دارد، ولی تعداد لایک‌ها انگشت شمارند، می‌تواند به معنای فیک بودن فالوورها باشد.

نکته مهم:بهترین راه خرید لایک، استفاده از وب سایت های معتبری مثل فالوکمپ است. این وب سایت ها به دلیل کیفیت بالای خدماتی که ارائه می دهند، به هیچ عنوان نمی توان فیک بودن لایک های خریداری شده از آن را تشخیص داد.

شاید خرید لایک درنظر آسان بیاید ولی این را در نظر بگیرید که وقتی شما فالوور فیک می‌خرید برای اینکه تعامل پیج را بالا ببرید و کسی متوجه فیک بودن فالوورها نشود، مجبورید برای آن‌ها به طور متناوب لایک فیک بخرید و باز در نظر داشته باشید وقتی فالوورها و لایک‌ها زیاد شدند آیا می‌شود کامنت زیر پست‌ها نباشد؟ و اینکه ما بخواهیم رباتی را طراحی کنیم که متناسب با هر پست کامنت بگذارد و اظهار نظر کند، بسیار دشوار است.

 

 

از تاثیر لایک فیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 •  تعداد بالای لایکهای یک پست نشانه محبوبیت آن پست در بین پیج‌های دیگر است، بنابراین همه مدیران پیج‌های اینستاگرام به دنبال راهی هستند تا تعداد لایک های خود را بالا ببرند.

 

 •  یکی دیگر از تأثیرات لایک بیشتر، این است که احتمال نمایش داده شدن آن پست در اکسپلور اینستاگرام افزایش پیدا می‌کند و این خود باعث لایک، کامنت و حتی جذب فالوور می‌شود.

 

 •  از مزایای افزایش لایک این است که افراد، بیشتر ترغیب می‌شوند پستی را لایک و بازدید کنند که لایک بیشتری دارد.

با توجه به اینکه فعالیت بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی، گزینشی و مقایسه‌ای است، تعداد بالای فالوور و لایک، نشان‌دهنده اعتبار بالای پیج در نظر کاربران است. امروزه کاربران، بیشتر تمایل دارند از خدماتی استفاده کنند که از پیش توسط فالورها تایید شده‌.

 

این موارد باعث شده خرید لایک فیک یک گزینه مناسب برای بعضی افراد جهت زیاد کردن لایک‌های پیج‌شان شود.

 

 نکته:

 

 1. اولین کاری که می‌تواند به پیج شما برای افزایش لایک کمک کند تولید محتوای جذاب است.
 2.   بهتر است به جای خرید فالوور و لایک فیک،  در اینستاگرام فعال باشید تا به همان میزان تعداد لایک و کامنت شما بالا رود.
 3.  خرید لایک و فالوور اینستاگرام، می‌تواند به دیده شدن کسب و کار شما کمک بسیاری کند. اما بهتر است در خرید آن‌ها زیاده‌روی نکنید؛ زیرا اگر تفاوت میان لایک و فالوورهایتان فاحش باشد کاربران متوجه غیر واقعی بودن آن‌ها می‌شوند. به همین‌ خاطر بهتر است متناسب با تعداد فالوورهایتان، لایک بخرید و بالعکس.
 4.  حتما لازم است به کیفیت لایک‌ها و فالوورها توجه داشته باشید؛ خرید لایک و فالوورهای بی کیفیت، می‌تواند باعث خسارت به پیج یا بی اعتمادی کاربران شود.

 

برنامه تشخیص لایک فیک اینستاگرام

 

 

برنامه‌ای وجود دارد به اسم فیک فالوور سنج که توسط آن‌ می‌توان تعداد لایک فیک اینستاگرام را تشخیص داد.

پس از اینکه آیدی موردنظر را در این اپ کپی می‌کنیم، اول کار اطلاعاتی در مورد پیج، به ما می‌دهد. مثلا تعداد عکس‌ها و ویدیوهای پیج، همچنین میانگین تعداد لایک و کامنت برای ما نمایش داده می‌شود.

این برنامه میانگین دقیقی از تعامل‌ها به ما می‌دهد. مهم‌ترین آیتم برنامه، تشخیص دنبال کنندگان واقعی و غیر واقعی است که تعداد واقعی آن‌ها به صورت درصد نشان داده می‌شود.

نکته قابل توجه اینکه این اپ روی اکانت‌های خصوصی(private) کار نمی‌کند. برای همین کاربرد بیشتر این برنامه برای سنجش دنبال‌کنندگان افراد مشهور و سلبریتی‌ها است.

 شما می‌توانید این برنامه مفید را به صورت رایگان از مایکت دانلود و نصب کنید.

 

ویژگی های برنامه فیک فالوور سنج:

 

- سنجش تعداد فالوورهای واقعی

 

- نمایش تعداد پست های یک صفحه

 

- نمایش تعداد فالوورهای فیک (غیرواقعی)

 

- امکان مشاهده میانگین تعداد کامنت ها

 

- قابلیت مشاهده نرخ تعامل کاربران

 

- جست و جوی آسان صفحات با آیدی

 

- مناسب برای صفحات عمومی (Public)

 

 

نحوه تشخیص لایک فیک

 

این کار بسیار ساده است، ما باید چند مورد را در رابطه با لایک‌ها در نظر بگیریم که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 

 •  مثلا اگر در ۵ دقیقه اول انتشار یک پست، آن پست ۲۰۰ لایک گرفت، یا به فرض در ۲۰ دقیقه اول انتشار یک پست بیشتر از ۱۰ درصد از فالوورهای آن پیج لایک گرفت، اینکه چقدر فالوور دارد مهم نیست و باید به اینکه آن پیج فالوور فیک دارد شک کنیم.
 • ساده ترین راه تشخیص لایک فیک اینستاگرام، مشاهده لیست افراد لایک کننده است. اگر دیدید که اکثر افرادی که پست را لایک کردند اکانت‌های فیک دارند به وجود لایک‌های فیک شک کنید. 

با بررسی این حساب‌ها اگر فیک باشند می‌بینیم که نام کاربری الگوی ثابتی دارد و پیج‌های فیک، یک نام، به همراه یک عدد رندوم مثلا ۱۲۳۴۵ است.

 

 • راه دیگر که به ما نشان می‌دهد آن لایک‌ها فیک هستند، این است که به حساب کاربری پست‌های لایک‌کننده برویم و ببینیم همه یا بیشتر آن‌ها، فالو کننده‌ها، فالو شونده‌ها و تعداد پست‌ها همه صفر است.

 

 • معمولا این لایک‌ها در زمان کوتاهی افزایش پیدا می‌کنند.

 

 • نسبت تعداد لایک‌ها با تعداد فالور‌ها را نیز باید در نظر گرفت.

 

سخن پایانی

در این پست سعی کردیم به موارد لایک فیک از جمله: لایک فیک چیست؟، تاثیر لایک فیک، برنامه تشخیص لایک فیک و نحوه تشخیص لایک فیک اشاره کنیم. اگر باز سوالی در مورد لایک فیک داشتید در قسمت کامنت‌ها از ما بپرسید، همچنین خوشحال می‌شویم اگر نظر یا پیشنهادی در رابطه با لایک فیک داشتید با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.